Ако и денес изиграат 3+ ќе го дуплираме влогот!

традиција

Денес од 15:00 во рамките на полската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Сандецја и Арка.

Сандецја досега имаат освоено 26 бода преку 8 победи, 2 реми и 5 порази.

Арка има еден натпревар повеќе и исто толку бода, но нивниот учинок е 8 победи, 2 реми и 6 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели играат отворено и ефикасно, поточно на секој натпревар се постигнуваат по најмалку три гола, па ако и денес продолжат со ова темпо ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

3+ @ 2.05 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*