Ефикасен натпревар во Чиле за наплата на ТОП квота!

традиција

Денес од 19:30 во рамките на чилеанската Примера дивизија се сретнуваат екипите на Ла Серена и У. Католика.

Ла Серена е на долниот дел на табелата со вкупно 35 бода и учинок од 8 победи, 11 реми и 10 порази.

У Католика досега имаат освоено вкупно 59 бода преку 19 победи, 2 реми и 8 порази и се наоѓаат на горниот дел од табелата.

Овие две екипи играат доста отворено и ефикасно во последните четири меѓусебни натпревари, односно на секој од тие натпревари се постигнуваат по најмалку три гола, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

3+ @ 2.10 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*