Ла Лига 13-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Започнува новото коло на шпанската Ла Лига каде што ќе имаме дефинитивно интересни натпревари, а потоа  следува паузата за репрезентации.

Атлетик Билбао – Кадиз – 1

Билбао минатото коло стигна до бод во баскиското дерби, па сега во одлична атмосфера го пречекува Кадиз. Квалитетот и традицијата на негова страна, па се освен победа ќе биде изненадување. Кадиз е во зоната за испаѓање и има само една победа од почетокот на сезоната. Поради тоа нашиот предлог e тип 1 со квота 1.36 во Mozzart.

Еспањол – Гранада – 1

Ова е еден од најинтересните дуели ова коло бидејќи станува збор за дуел помеѓу две екипи со израмнет квалитет. Еспањол е фаворит бидејќи е домаќин, но формата на тимот не е добра. Домаќинот нема победа на последните три меча, па сигурно сака по секоја цена да ги освои трите бода. Гранада игра одлично во последно време, па нашиот предлог е ГГ во 22Bet со квота 2.14.

Селта – Барселона – 3+

Барселона на овој меч нема да биде предводена од Чави, па сигурно тоа ќе биде хендикеп. Каталонците се во лоша форма во првенството, а проблем претставуваат големиот број на повреди. Иако Каталонците се наоѓаат пред императив победа, сепак ова по традиција е тешко гостување. Традицијата вели дека ќе има многу голови, па нашиот предлог е 3+ во Bet365 со квота 1.82.

Алавес – Леванте – X

Дерби на дното помеѓу два тима кои се борат за опстанок. Формата на Алавес е нешто подобра во последно време и поради тоа е благ фаворит, но Леванте има поквалитетен тим. Тимот на Барди изминатите недели имаше тежок распоред, па ова и за нив е шанса да освојат бодови. Ние веруваме дека на овој меч нема да има победник и нашиот предлог е реми. Коефициентот за тоа во William Hill изнесува 3.00.

Реал Мадрид – Рајо Валекано – 1

Рајо е најпријатното изненадување оваа сезона во Примера и со голема самодоверба влегува во овој дуел после победата над Барселона. Меѓутоа, Реал Мадрид е голем фаворит на овој меч, квалитетот и домашниот терен се на негова страна. Веруваме дека тимот на Анчелоти нема да има проблеми да стигне до трите бода и предлагаме 1 со квота 1.33 во Mozzart.

Виљареал – Гетафе – 1

Дуел на два тима кои се најголемо разочарување оваа сезона. Виљареал во Примера игра многу лошо и е во катастрофална форма, па на овој меч гледаат како шанса да им се вратат на победите. Од друга страна Гетафе се наоѓа на последното место на табелата и тешко дека може да стигне до бодови. Нашиот предлог е тип 1 во 22Bet со квота 1.50.

Валенсија – Атлетико Мадрид – ГГ

Дерби на колото во Примера. Валенсија оваа сезона игра многу лошо и моментално се наоѓа на средина од табелата. Овој меч може да биде клучен за „лилјаците“ и да биде пресврт на сезоната. Атлетико пак оваа сезона игра топло-ладно, веќе заостанува на табелата и нема право на кикс. Поради тоа нашиот предлог е ГГ во Bet365 со коефициент 2.02.

Мајорка – Елче – 0-2

Дуел на два тима кои имаат проблем со реализација и ги имаат едни од најслабите напади во лигата. Бодовите им се потребни на двата тима, па сигурно ќе играат претпазливо. Веруваме дека нема да има многу голови на овој меч, па нашиот предлог е 0-2 гола во William Hill со коефициент 2.60.

Осасуна – Реал Сосиедад – ГГ

Сосиедад е најпријатното изненадување оваа сезона во Примера и се наоѓа на врвот на табелата. Меѓутоа, сега Сосиедад има тешко гостување каде традиционално тешко доаѓа до бодови. Осасуна е во горниот дел од табелата, но во последно време има пад на формата. Нашиот предлог е ГГ во Mozzart со квота 2.00.

Бетис – Севиља – 3+

Колото се затвора со големото градско дерби кои секогаш носи големи возбудувања. Двата тима се во исклучително добра форма и се наоѓаат во горниот дел од табелата. Нивните дуели по традиција изобилуваат со голови, па веруваме дека така ќе биде и овој пат. Нашиот предлог е 3+ со квота 2.12 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*