Бундеслига 11-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Пред нас е 11-то коло на германската Бундеслига, а после него следува нова пауза, последна за оваа година. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Мајнц – Менхенгладбах – Х

Колото се отвора со натпреварот во Мајнц. Минатата сезона Менхенгладбах и Мајнц изиграа два исклучително интересни дуели, а двете славеа како гостински екипи. Борусија победи во Мајнц во првиот дел од сезоната, а Мајнц се реваншираше во пролетниот дел освојувајќи клучни бодови во борбата за опстанок. Сега двата тима се во солидна форма. Домаќините врзаа три победи, додека Менхенгладбах после сензационалниот триумф над Баерн победи и во последниот викенд. Најреално овде е реми, а коефициентот за Х во Mozzart изнесува 3.55.

Баерн – Фрајбург – 1&ГГ

Фрајбург ги побива сите прогнози и понатаму е единствената непоразена екипа во Бундеслигата. Во првите десет кола овој тим оствари шест победи и четири реми и ја зазема третата позиција одма зад Баерн и Дортмунд. Фрајбург воопшто немаше лесен распоред во првата третина од сезоната бидејќи изигра со Дортмунд и Лајпциг, а еве сега и со Баварците. Баерн доживеа шок во Менхенгладбах каде беа поразени со резултат 5-0 и на тој начин го завршија натпреварувањето во купот. Наш предлог за овој натпревар е 1&ГГ со квота 2.22 во 22Bet.

Бохум – Хофенхајм – ГГ

Бохум оствари два врзани триумфи против Гројтер и Ајнтрахт и на тој начин ја напушти зоната за елиминација. ВО прехотнодо коло повторно се поразени, овој пат во Менхенгладбах, но и понатаму се задржаа надвор од црвената зона. Хофенхајм не игра толку добро како пред две-три сезони кога настапуваа во Европа. Сега се надвор од европските купови, но тоа им донесе подобри резултати во домашната лига. Ние овде очекуваме ефикасен натпревар и предлагаме ГГ со квота 1.58 во Bet365.

Штутгарт – Билефилд – 0-2

Швабите ќе го дочекаат многу незгодниот противник, а тоа е тимот на Билефилд. Се надеваме дека овој тим може да го разбие малерот кој во минатото коло на гости кај Мајнц им ги „зеде “ бодовите. Со пет бода повеќе на салтото и понатаму се на 17-то место, а зад нив е само Гројтер кој има еден бод. Штутгарт остана со 10 освоени бода, а на последните три натпревари не победија. Овде предлагаме мал број голови и типуваме 0-2 гола со квота 2.02 во William Hill.

Волфсбург – Аугсбург – 1

Волците забележаа важна победа во ЛШ против Салзбург и сега се со многу поголеми шанси за пласман во нокаут фазата дочекувајќи го финишот на групната фаза од ова натпреварување. На домашен план на Волфсбург не им оди толку добро иако на стартото беа феноменални. Сега Аугсбург во овој натпревар влегува после победата против Штутгарт во минатото коло и може да кажеме дека патува со одлично расположение. Како и да е, овде предлагаме 1 со квота 1.55 во Mozzart.

Лајпциг – Дортмунд – Т12+

Биковите успеаа во судиското продолжение да избегнат пораз од ПСЖ на домашен терен пред неколку дена, но сепак останаа без шанса за нокаут фазата од ова натпреварување. После четири кола имаа само еден бод и единствено можат со победа во Бриж да го заземат третото место и да се преселат во Лгиа Европа. Дортмунд од друга страна се мачи без Халанд кој им беше голем клуч во тимот, а тој најверојатно го заврши есенскиот дел од натпреварувањето. Како и да е, овде очекуваме Лајпциг да постигне најмалку два гола и типуваме Т12+ со квота 1.71 во Bet365.

Херта – Леверкузен – 2

Убедливо Херта изгуби во Синсхајм иако во овој град стигна со две последователни победи над Ајнтрахт и Менхенгладбах. Повторно Берлинците се во долниот дел на табелата и ни делува дека оваа сезона нема да направат чекор освен што ќе се борат за опстанок. Леверкузен губи чекор со лидерите и со самото тоа им останува само сеќавањето на периодот пред дуелот со Баерн кога беа лидери на табелата. Овде очекуваме гостите да победат и предлагаме 2 со квота 2.08 во 22Bet.

Келн – Унион Берлин – ГГ3+

Јарците во претходните два натпревари играа против соседите. Прво го дочекаа Леверкузен, а потоа патуваа во Дортмунд. Со учинокот не можат да бидат задоволни бидејќи зедоа бод против Баер, а потоа беа поразени од Дортмунд. Унион повеќе не е тим кој треба да се потцени, бидејќи играат доста солидно. Ние овде очекуваме екстра ефикасен натпревар и предлагаме да изиграте ГГ3+ со квота 2.07 во William Hill.

Гројтер Фирт – Ајнтрахт – 2

Тоа што Гројтер е на дното на табелата и не е некое големо изнеандување. Тие во новата сезона влегоа прилично неспремни, па во изминатите десет кола освои само еден бод. За нас е големо изненадување тоа што се на самото дно на табелата е и тимот на Ајнтрахт Франкфурт. Орлите се на моментално на 16-то место и тоа е позиција која води во бараж на крајот на сезоната. Сепак овде имаме дуел на две екипи кои се различни по квалитет и предлагаме да изиграте 2 со квота 1.95 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*