Ефикасноста е главна одлика на нивните меѓусебни натпревари!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на норвешката Прва лига се сретнуваат екипите на Стромсгодсет и Молде.

Стромсгодсет има вкупно 30 бода кои ги има освоено преку 8 победи, 6 реми и 10 порази.

Молде е на 2-та позиција со вкупно 47 бода и учинок од 14 победи, 5 реми и 5 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели играат секогаш ефикасно, поточно по најмалку три гола се постигнуваат на последните шест натпревари, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

3+ @ 1.52 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*