ТИП НА ДЕНОТ: (31.10.2021,17:30) МЕНХЕНГЛАДБАХ – БОХУМ

ПРОДОЛЖУВА ОДЛИЧНАТА СЕРИЈА НА МЕНХЕНГЛАДБАХ

Германија, Бундеслига, 31.10.2021: Менхенгладбах – Бохум ТИП 1/1

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Менхенгладбах и Бохум од рамките на германската Бундеслига. Менхенгладбах е во фантастична форма и со одлично расположение го дочекува Бохум откако во рамктие на германскиот куп успеа да го победи тимот на Баерн Минхен. Бохум од друга страна врза два последователни тирумфи во рамките на Бундслигата и конечно се тргна од црвената зона. Овде сепак очекуваме Менхенгладбах да доминира и предлагаме да изиграте победа за нив уште во првото полувреме. Наш предлог за овој дуел е 1/1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.95.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*