Според традицијата трите бода одат кај домаќинот!

Денес од 23:00 во рамките на венецуелската прва лига се сретнуваат екипите на Каракас и Атлетико Венецуела.

Каракас е на првото место со вкупно 48 бода кои ги има освоено преку 14 победи, 6 реми и 3 порази.

Атлетико Венецуела е на 4-то место и досег имаат освоено 31 бод, а нивниот учинок е 8 победи, 7 реми и 7 порази.

Овие две екипи кога ќе се сретнат меѓусебе, секогаш победува тимот на Каракас, поточно тоа било случај на последните четири дуели, па сега очекуваме да ја продолжат таа традиција.

Наш предлог:

1 @ 1.76 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*