ТИП НА ДЕНОТ: (14.10.2021,19:00) ЈОНКОПИНГС – САНДСВАЛ

ЕФИКАСЕН НАТПРЕВАР ВО ШВЕДСКА

Шведска, Супертетан, 14.10.2021: Јонкопингс – Сандсвал ТИП ГГ

Резултат: 1-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Јонкопингс и Сандсвал од рамките на шведската Супертетан лига. Сандсвал е на торото место на табелата и игра одлично во последно, а најдобар показател за тоа ни се натпреварите од претходните неколку кола каде што овој тим нема пораз. Сандсвал од друга страна е во доста лоша форма и на последните пет натпревари нема ниту една победа. Овде и покрај тоа што домаќините се фаворити, ние очекуваме голови. Наш предлог за овој дуел е ГГ, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.61.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*