Традицијата „вели“ најмалку по еден гол на двете страни!

традиција

Денес од 22:00 во рамките на серија Б на Еквадор се сретнуваат екипите на Кумбаја и Портовиехо.

Кумбаја е на лидерската позиција со вкупно 64 бода кои ги има освоено преку 19 победи, 7 реми и 9 порази.

ЛДУ Портовиехо е на 10-то место со досега освоени 37 бода и учинок од 9 победи, 10 реми и 16 порази.

Овие две екипи досега се сретнале три пати, а во тие три натпревари успеваат двата тима да постигнат гол, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 2.15 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*