ТИП НА ДЕНОТ: (13.10.2021,20:45) ТИВЕРТОН – ДОРЧЕСТЕР

ТИВЕРТОН Е ВО ОДЛИЧНА ФОРМА

Англија, Југ дивизија, 13.10.2021: Тивертон – Дорчестер ТИП 1

Резултат: 2-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Тивертон и Дорчестер од рамките на англиската јужна дивизија. Тивертон е во фантастична форма во последно време и запиша три последователни победи што ни се најдобар доказ за нивната форма. Дорчестер од друга страна е во кризен период и досега имаат освоено само шест бода, а нивниот учинок во последните четири кола е четири порази. Овде очекуваме Тивертон да доминира и да победи без поголеми проблеми. Наш предлог за овој дуел е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.66.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*