Анализа и предлог типови: Домаќините во одлична форма – гостите сакаат „одмазда“!

Денес е исклучително слаба понудата за кладење, па поради тоа бевме принудени да анализираме натпревар од бразилската Серија А. Станува збор за натпреварот помеѓу Атлетико Минеро и Сантош кој е закажан за вечер точно на полноќ.

Атлетико Минеро: Спремни за титула?

Како што сега стојат работите, доколку нешто непредвидено не се случи во преостанатите кола впечатокот е дека Атлетико Минеро ќе ја прекине доминацијата на Фламенго и ќе стане нов шампион на Бразил. Рака на срце, мора да признаеме дека и актуелниот шампион на Бразил има два натпревари помалку, но факт е дека оваа година тие се фокусирани на Копа Либерадорес каде што се наоѓаат и во финалето на тоа натпреварување. Интересно е на последните пет натпревари лидерот на табелата  не знае за пораз, а во тој период запишаа три победи и две реми. Во минатото коло најголемиот фаворит за титула изигра уште еден фантастичен натпревар и славеше против Сеара со одличен резултат од 3-1.

Сантош: Најголемото разочарување оваа сезона!

Фудбалскиот клуб на Сантош е осумкратен шампион на Бразил, но впечатокот е дека оваа екипа во последните 10 години воопшто не налукува на себе и не прикажува партии како што очекувавме од клуб со такво реноме. Во минатата сезона стигнаа до финалето на Копа Либертадорес каде што беа поразени од Палмеирас бидејќи примија гол во последните секунди од натпреварот. Како и да е, примарната цел на Сантош беше пласман во најквалитетното клупско натпреварување на Јужна Америка, но како што стојат засега работите од тоа нема да биде ништо, туку напротив ќе бидат среќни ако обезбедат опстанок. Во овој момент имаат само два бода повеќе од зоната за елиминација, а многу веројатно е после овој дуел да се најдат на црвените позиции. Инаку кога се во прашање натпреварите на гости, досега Сантош изигра 12 натпревари на гости и запиша само една победа, пет реми и шест порази.

Наш предлог

Многу интересно е дека Атлетико Минеро на 17 изиграни натпревари во бразилската Серија А не знае за пораз, а најинтересно е тоа што поразот дома го дожвиеаа всушност од Сантош кој овој пат им гостува. Мотивот на домаќините е голем и сакаат „одмазда“. Предлагаме 1 со квота 1.46 во Mozzart, а исто така може да изиграте и ГГ со квота 2.20 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*