Уште еден мирен натпревар во ниската англиска лига!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на англиската НПЛ Премиер дивизија се сретнуваат екипите на Басфорд и Букстон.

Басфорд е на 6-то место со вкупно 22 бода кои ги има освоено преку 6 победи, 4 реми и 3 порази.

Букстон е на 3-то место со 26 бода и учинок од 7 победи, 5 реми и 0 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат мирно и неефикасно, поточно на тие дуели никогаш не се постигнати повеќе од 2 гола, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.95 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*