ТИП НА ДЕНОТ: (12.10.2021,20:45) АНГЛИЈА – УНГАРИЈА

ЕФИКАСЕН НАТПРЕВАР

СП, Квалификации, 12.10.2021: Англија – Унгарија ТИП 3+

Резултат: 1-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Англија и Унгарија од рамките на квалификациите за СП во Катар. Англичаните се лидери во својата групата и имаат солидна предност во однос на второпласираната селекција на Албанија и може да кажеме дека досега имаат фантастичен учинок. Унгарците од друга страна со поразот во последното коло од Албанија драстично ги намалија своите шанси за пласман, но сепак тие постојат. Овде и покрај тоа што Англија е фаворит, очекуваме отворен и ефикасен натпревар со многу голови. Наш предлог за овој дуел е 3+, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.69.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*