Анализа и предлог типови: Србија да го завери баражот!

Денес на програмата ги имаме последните натпревари од октомврискиот циклус за квалификациите за пласман на Мундијалот во Катар. Ние за вас го издвоивме дуелот помеѓу Србија и Азербејџан кој е закажан за вечер во 20:45 часот.

Србија: Србите сакаат да го потврдат барем второто место

Во овој момент селекцијата на Србија е на првото место во својата квалификациона група со бод повеќе во однос на второпласраните Португалци кои рака на срце имаат и натпревар помалку во однос на „Орлите“. Досега четата на Пикси изигра шест натпревари во овие квалификации и засега немаат ниту еден пораз, бидејќи на шест изиграни дуели остварија четири победи и две реми. Во минатото коло ја прикажаа можеби и најслабата партија во овие квалификации на гостувањето кај Луксембург каде што успеаа да победат со минимален резултат од 0-1. Кога се во прашање натпреварите на домашен терен, досега Србите изиграа три натпревари и остварија две победи со само едно реми и тоа со Португалија, а без поголеми проблеми ги совладаа селекциите на Ирска и Луксембург.

Азербејџан: Оваа селекција разочара на квалификациите

Иако Азербејџан досега во своајта историја никогаш се нема пласирано на некое големо натпреварување, треба да бидеме реални и да признаеме дека од оваа селекција очекувавме многу повеќе кога се во прашање овие квалификации. Секако дека никој не очекуваше да се вклучат во борбата за пласман на Мундијалот, но исто така не беше реално ниту оваа селекција после шест изиграни кола да бидат на последното место во групата и тоа со само еден освоен бод. Во изминатите шест натпревари доживеаа пет порази и само едно реми и тоа на гостувањето кај Ирска. За жал во тој натпревар цело време имаа предност, но три минути пред истекот на регуларното време примија гол и останаа без победа. Инаку, кога се во прашање гостувањата, досега Азербејџан изигра три натпревари надвор од домашен терен и покрај тоа реми Азерите доживеаа два порази и тоа од Португалија и Луксембург.

Наш предлог

Победата на Србија овде навистина не смее да се доведи до прашање, а сметаме дека избраниците на Пикси ќе започнат од првата минута да напаѓаат. Како прв предлог ви нудиме 1/1 со квота 1.52 во Mozzart, а исто така ве советуваме дека испробате и 4+ со квота 2.35 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*