Тикет на денот е-Спорт (13.10.2021)

Денеска се враќаме на CS:GO, односно на возбудувањата од Pinnacle Fall Series, и тоа со два интересни натпревари.

1win – Nemiga – 2 @ 2.25 во Bet365

1Win запиша една победа и еден пораз во воведните две кола, додека нивниот денешен противник Nemiga има идентичен старт со еден триумф и еден неуспех. Овие тимови многу добро се познаваат бидејќи досега седум пати се сретнаа, а на пет од нив триумфираше Nemiga, па затоа предност и денеска ќе им дадеме на нив. Наш предлог е 2 со коефициент 2.25 во Bet365.

Lyngby – FunPlus – 2 @ 1.66 во 22Bet

Двете екипи се наоѓаат во речиси совршена форма во последно време. Lyngby има четири победи и еден пораз на последните пет меча, додека FunPlus е совршен и има пет триумфи на исто толку натпревари, па затоа се наоѓаат на лидерското место на табелата. И во меѓусебни натпревари води FunPlus со 1-0, па затоа ние предлагаме 2 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.73

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*