Ла Лига 8-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Денес започнуваат натпреварите од 8-то коло во најквалитетниот фудбалски ранг од шпанскито фудбал. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Атлетик Билбао – Алавес – 1

Првиот натпревар од осмото коло на Ла Лига ќе се игра во Баскија каде што фудбалерите на Билбао ќе го дочекаат Алавес. Билбао после седум изиграни кола е на средината на табелата, а во минатото коло ремизираа кај Валенсија. Алавес до првите бодови стигна во минатото коло така што успеа да го победи тимот на Атлетико Мадрид. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 1.60 во Bet365.

Осасуна – Рајо Валекано – Т22+

Првиот натпревар од саботната програма се игра во Памплони каде што фудбалерите на Осасуна ќе го дочекаат тимот на Валекано. Осасуна во минатите две сезони немаше големи проблеми за да опстане во лигата, а сигурно е дека тимот од Памплона истото сака да го повтори овој пат. Рајо Валекано е најрпијатното изнеадување во Ла Лига, а позитивните промени се случија откако пристигна Фалкао. Наш предлог за овој дуел е Т22+ со квота 3.05 во Mozzart.

Мајорка – Леванте – 3+

Фудбалерите на Мајорка фантастично започнаа во ова првенство, но впечатокот е дека како што времето изминува така и оваа екипа прикажува се послаби и послаби партии. Мајорка во минатото коло беа поразени од Осасуна во фантастичен натпревар кој на крајот заврши со резултат 2-3. Леванте е на 17-то место и впечатокот е дека играат доста катастрофално. Наш предлог за овој дуел е 3+ со квота 2.05 во William Hill.

Кадиз – Валенсија – 2

После една убава серија од два натпревари без пораз, фудбалерите на Кадиз за жал во минатото коло беа поразени од Рајо Валекано. Моментално Кадиз е на 15-то место со освоени шест бода и делува дека оваа екипа ќе има проблеми околу опстанокот. Валенсија започна одлично во новиот шампионат и веруваме дека ќе ја задржи оваа форма и во наредниот период. Типуваме 2 со квота 2.40 во 22Bet.

Атлетико Мадрид – Барселона – 1

Дерби натпреварот се игра на Ванда Метрополитано. Мадриѓаните во средината на неделата успеаа да победат во исклучително тежок натпревар во рамките на ЛШ каде што силата ја мереа со тимот на Милан. Барса од друга страна игра непрепознатливо, а најдобар доказ за тоа ни се резултатите од последните неколку кола. Атлетико Мадрид е фаворит и веруваме дека ќе победат на овој натпревар. Коефициентот за 1 во Mozzart изнесува 1.95.

Елче – Селта – 2

На последните седум изиграни натпревари фудбалерите на Елче остварија само една победа во првенството, па воопшто не е чудно што се наоѓаат на долниот дел на табелата. Тимот од Виго моментално е на 13-та позиција, но доста добро е тоа со оглед на фактот дека започнаа катастрофално. Селта овде очекуваме да доминира и предлагаме 2 со квота 2.32 во Bet365.

Еспањол – Реал Мадрид – 2

Еспањол после една сезона помината во Сегунда се врати во друштво со најдобрите и потоа логоично е дека примарната цел за тимот од Каталонија ќе биде опстанкот. Во моментов се на 14-то место на табелата, а во минатото коло оваа екипа беше поразена од Севиља. Реал Мадрид во овој натпревар влегува со многу лошо расположение бидејќи во рамките на ЛШ доживеаа пораз од тимот на Шериф. Сепак овде предлагаме 2 со квота 1.70 во 22Bet.

Хетафе – Сосиедад – 1Х

Поразувачки е податокот дека фудбалерите на Хетафе после седум изиграни натпревари имаат исто толку и порази и моментално се наоѓаат убедливо на последното место на табелата без ниту еден бод. Сосиедад започна одлично во оваа сезона и моментално е на второто место на табелата со само еден бод помалку во однос на лидерот. Сепак ние очекуваме Хетафе да не бидат поразени на овој дуел и типуваме 1Х со квота 1.61 во William Hill.

Виљареал – Бетис – ГГ

Уште еден интересен дуел ќе се игра на Ел Мадригал каде што Виљареал ќе го дочека Бетис. Домаќините на средината на неделата немаа среќа и доживеаа пораз на гостувањето кај Манчестер Јунајтед. Андалужаните од друга страна со супер расположение патуваат на ова гостување и веруваме дека нема лесно да се предадат. Наш предлог е ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Гранада – Севиља – 2

Последниот натпревар од ова коло ни носи дефинитивно голема возбуда и интересен дуел. Гранада не е ни бледа сенка од минатата сезона кога играше фантастично и бележеше доста солидни резултати. Севиља сака на крајот на шампионатот да заврши во првите четири места и тоа им е единствена цел. Предност овде даваме на гостите и типуваме 2 со квота 1.81 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*