Бундеслига 7-мо коло: Најава, анализа и предлoг типови

бундеслига

Следува 7-то коло во елитниот германски фудбалски ранг. После оваа рунда, Бундеслигата повторно заминува на пауза бидејќи на „менито“ за обложување ќе ги имаме репрезентациите.

Келн – Гројтер –Фирт – 3+

За домашната екипа стартот на сезоната можеби не е како од бајките, но дефинитивно Келн се апсолутно задоволни со направеното. Келн изгуби само еднаш во првите шест кола, а и тој пораз го дожвиеаа од Баерн во Минхен. Моментално се во серија од три последователни реми и ниту еден од тие резултати не може да го наречеме како неуспех. Гројтер дефинитивно неспремни влегоа во арената со Бундеслигашите и после шест изиграни натпревари имаат само еден бод. Наш предлог за овој дуел е 3+ со квота 1.55 во Mozzart.

Дортмунд – Аугсбург – 1&3+

Интересно е дека претходните два натпревари на Борусија завршија со резултат 1-0. Прво Милионерите изгубија од Менхенгладбах, а потоа со минимален резултат славеа против Спортинг Лисабон. Аугсбург знае да биде незгоден ривал за Дортмунд во последните сезони, особено на домашен терен. Засега Дортмунд е далеку поквалитетен и веруваме дека ќе ги надигра момците од Аугсбург. Типуваме 1&3+ со квота 1.55 во Bet365.

Херта – Фрајбург – ГГ

Сигурно е дека фановите на Херта се разочарани на стартот на сезоната. Берлинците зад себе имаат турбулентна сезона каде што одвај успеаа да се спасат, но летото солидно се појачааа и најавија напад на позициите од горниот дел на табелата. Фрајбург од друга страна повторно има одличен почеток на сезоната и може да кажеме дека се во солидна форма. Ние овде предлагаме ГГ со квота 1.82 во 22Bet.

Штутгарт – Хофенхајм – Х

Швабите повторно влегоа во лоша серија и не знаат за триумф веќе на последните пет кола. Тие славеа само на почетокот против Гројтер и во наредните пет кола запишаа три порази и два пати изиграа нерешено. Во минатото коло играа во Бохум и донесоа бод од натпревар без голови. Хофенхајм ја поправи формата во двете претходни кола и донеса бод од Билефилд. Некако овде двете екипи ни делуваат како изедначени и типуваме Х со квота 3.90 во Mozzart.

Волфсбург – Менхенгладбах – 1

Волците започнаа одлично и врзаа четири победи на почетокот на првенството, а потоа во наредните четири натпревари останаа без триумф. Два натпревари се изиграа во Бундеслигата, а останатите два пати ремизираа во рамките на ЛШ. Менхенгладбах е на средината на табелата и оваа сезона ќе имаат дефинитивно проблеми околу пласманот во Европа со оглед на тоа што конкуренцијата значително подобрена. Овде ние типуваме 1 со квота 2.20 во William Hill.

Лајпциг – Бохум – 1&3+

Ништо не е јасно кога е во прашање Лајпциг. Овој тим дожвиеа доста промени ова лето и остана без тренерот, но и неколку играчи, но барем стигнаа соодветни замени. Во минатото коло изиграа фантастично против Херта, но потоа беа поразени во рамките на ЛШ од тимот на Клуб Бриж. Бохум од друга страна се уште делува дека не се спремни за Бундеслига бидејќи успеаа да го победат само Мајнц. Наш предлог за овој дуел е 1&3+ со квота 1.62 во Bet365.

Мајнц – Унион Берлин – 0-2

Во Мајнц не очекува неизвесен и тврд натпревар и сме убедени во тоа. Предноста на домаќините би можело да биде што играа во четвртокот во рамките на конференциската лига, па сега ќе бидат поизморени за разлика од Унион Берлин. Гостите се без победа се уште на гости оваа сезона, но само два пати гостуваа во Бундеслигата. Како и да е, овде очекуваме мирен натпревар и предлагаме 0-2 гола со квота 1.77 во 22Bet.

Баерн Минхен – Ајнтрахт – Т13+&ГГ

Веруваме дека ниту една екипа нема мирен сон пред заминувањето во Минхен. Баварците се повторно гол машина која не знае за доста. Во средата без многу маки постигнаа пет голови против Динамо Киев во ЛШ, додека на Бохум им дадоа седум пред само две седмици на Алијанц Арена. Ајнтрахт има пет реми резултати и се наоѓаат на 14-то место со пет бода. Овде типуваме интересна игра, поточно Т13+&ГГ со квота 2.15 во William Hill.

Билефилд – Леверкузен – 2

На пет од шест натпревари Арминија само еднаш изигра дуел со повеќе од два гола. Тоа се случи во Менхенгладбах каде што беа поразени од Борусија со 3-1. На останатите четири натпревари изиграа реми и два пати беше 1-1, а два пати 0-0. Леверкузен не е повеќе од врвот на германскиот фудбал, а во претходните две сезони останаа и без пласман во ЛШ. Сепак овде ние очекуваме Леверкузен да победи и предлагаме 2 со квота 1.75 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*