Ќе го дуплираме влогот на натпревар од Еквадор!?

традиција

Денес од 22:00 во рамките на еквадорската Серија Б се сретнуваат екипите на Индепендиенте Јуниор и Атлетико Портено.

Индепендиенте Јуниор е на 6-то место со вкупно 41 бод и учинок од 11 победи, 8 реми и 14 порази.

Атлетико Портено е на 10-то место со вкупно 33 бода кои ги има освоено преку 9 победи, 6 реми и 18 порази.

Овие две екипи во последните четири натпревари играат доста ефикасно, поточно се постигнуваат по најмалку три гола по натпревар, па веруваме дека и денес ќе продолжат со таа традиција за да наплатиме супер квота.

Наш предлог:

3+ @ 2.15 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*