ТИП НА ДЕНОТ: (30.09.2021,18:45) НАПОЛИ – СПАРТАК МОСКВА

НАПОЛИ Е ПОКВАЛИТЕТЕН ТИМ

Меѓународен, ЛЕ, 30.09.2021: Наполи – Спартак Москва ТИП 1/1

Резултат: 2-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Наполи и Спартак Москва од рамките на Лига Европа. Наполи игра фантастично оваа сезона и тоа се докажува и во домашното првенство, но и во Лига Европа. Тие во првото коло зедоа бод од Лестер, но тоа до некаде беше и очекувано. Спартак Москва со самото учество во групната фаза од ЛЕ се задоволни, па нема што да бараат посебно на овој натпревар. Ние очекуваме Наполи да доминира и да победи уште во првото полувреме. Наш предлог за овој дуел е 1/1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.61.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*