Ефикасноста ќе продолжи и на овој натпревар!

традиција

Денес од 15:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Хофенхајм и Волфсбург.

Хофенхајм досега има освоено вкупно 5 бода кои ги има освоено преку 1 победа, 2 реми и 2 порази.

Волфсбург е на 2-то место со вкупно 13 бода и учинок од 4 победи, 1 реми и 0 порази.

Овие две екипи досега играат доста ефикасно кога ќе се сретнат меѓусебе, поточно и двата тима успеваат да постигнат гол на последните шест меѓусебни натпревари, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.62 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*