ТИП НА ДЕНОТ: (25.09.2021,16:00) ЛЕСТЕР – БАРНЛИ

ЛЕСТЕР ОЧАЕН НА СТАРТОТ

Англија, Премиер Лига, 25.09.2021: Лестер – Барнли ТИП 1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лестер и Барнли од рамките на англиската Премиер лига. Лестер не ја започна баш најдобро новата сезона во Премиер лига и сосема оправдано се наоѓа на вторта половина од табелата. Барнли од друга страна досега во изминатите пет натпревари успеа само еднаш да ремизира и да собери само еден бод. Како и да е, Лестер на овој натпревар има поголеми шанси за победа, па очекуваме дека ќе ја оправда фаворитската улога. Наш предлог за овој дуел е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.62.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*