Ефикасноста е главна одлика на нивните меѓусебни натпревари

традиција

Денес од 20:45 во рамките на англискиот чемпионшип се сретнуваат екипите на Бристол и Лутон.

Бристол е на 11-то место со вкупно 8 бода кои ги има освоено преку 2 победи, 2 реми и 2 порази.

Лутон е на 13-та позиција со исто толку бодови и ист учинок, но полоша гол разлика.

Овие две екипи кога ќе се сретнат меѓусебе секогаш головите се присутни. Имено на последните осум меѓусебни дуели секогаш се постигнуваат по најмалку три гола, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

3+ @ 2.50 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*