ТИП НА ДЕНОТ: (15.09.2021,21:00) КЛУБ БРИЖ – ПСЖ

ПСЖ Е ДАЛЕКУ ПОКВАЛИТЕТНА ЕКИПА

Меѓународен, ЛШ, 15.09.2021: Клуб Бриж – ПСЖ ТИП 2/2

Резултат: 1-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Клуб Бриж и ПСЖ од рамките на првото коло на Лигата на шампиони. Клуб Бриж зад себе има солидни резултати во последните неколку кола, но треба да бидеме реални и да признаеме дека немаа кој знае какви противници. ПСЖ од друга страна е главен фаворит за освојување на титлата во ЛШ, а сега е пред идеална можност за освојување на првите три бода во новата сезона на елитното натпреварување. Наш предлог за овој дуел е 2/2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.72.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*