На последните осум натпревари секогаш се постигнуваат по 4+ погодоци!

традиција

Денес од 21:00 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Ридинг и Питерборо.

Ридинг е на 22-то место со вкупно 4 бода и учинок од 1 победа, 1 реми и 4 порази.

Питерборо е на 23-то место со ист учинок како и денешниот противник, но и нијанса полоша гол разлика.

Овие две екипи во последните осум натпревари секогаш постигнуваат по најмалку четири гола, па ако и денес ја продолжат таа традиција ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

4+ @ 3.60 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*