ТИП НА ДЕНОТ: (14.09.2021,17:30) KTП – СЈК

ГОСТИТЕ ДА ДОМИНИРААТ

Финска, Веикауслига, 14.09.2021: КТП – СЈК ТИП 2

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу КТП и СЈК од рамките на финската Веикауслига. КТП се наоѓа на последното место на табелата со само осум освоени бода и една остварена победа, а се останато им е реми и пораз. Тоа јасно укажува на катастрофална форма на овој тим. СЈК од друга страна е на 4-та позиција и нивната цел е да завршат на плеј оф позициите, а искрено се и блиску до тоа. Овде имаме две екипи со различен квалитет, па очекуваме победа за гостите без поголеми проблеми. Наш предлог за овој дуел е 2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.49.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*