Анализа и предлог типови: Се спрема отказ за Ди Франческо?

Последниот натпревар од италијанската Серија А се игра помеѓу Болоња и Верона, а закажан е за вечер во 20:45 часот.

Болоња: Одлични партии на стартот на сезоната

Последниве години повеќе не се спомнува опстанокот како примарна цел за екипата на Болоња, но исто така не можат да направат и некој сериозен чекор за да стигнат до пласман во Европа. Управата на овој клуб воопшто не штедеше на финаскиски средства за време на преодниот рок. Имено, оваа екипа после првите две кола се уште не знае за пораз. Во првиот натпревар славеа против Салернитана со резултат 3-2, а потоа зедоа бод од тешкото гостување во Бергамо против тимот на Аталанта. Последниот меѓусебене натпревар помеѓу овие две екипи беше изигран пред четири месеци во Верона и заврши со резултат 2-2, а мора да напомнеме дека кога Болоња е домаќин на последните седум дуели не знаат за пораз.

Верона: Ди Франческо под голем притисок

Ако го земеме во предвид тоа што се случи во првите две кола, лесно ќе стигнеме до заклучок, дека Верона е еден од главните фаворити за елиминација во Серија Б. Избраниците на Ди Франческо се под голем притисок и моментално се на претпоследното место на табелата без освоен бод бидејќи во првите две кола запишаа исто толку и порази. Во првото коло Верона и Сасуоло изиграа феноменален натпревар, но за жал Верона беа поразени со резултат 2-3, а потоа со сличен резултат беа поразени и од Интер. Ова ќе биде прв натпревар за Верона во гости, а искрено и во минатата сезона Верона имаше доста проблеми на гости.

Наш предлог

Болоња игра навистина фантастично на почетокот на сезона и затоа на овој натпревар се фаворити. Како прв предлог ви нудиме да изиграте 1 со квота 2.18 во Mozzart, а исто така може да испробате и 3+ со квота 1.74 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*