Ако и денес изиграат традицонално, гостите ќе земат три бода

традиција

Денес од 17:30 во рамките на финската Веикауслига се сретнуваат екиптие на КТП и Илвес.

КТП е на 11-то место со вкупно 4 бода и учинок од 1 победа, 1 реми и 6 порази.

Илвес е на 7-та позиција со вкупно 13 бода кои ги има освоено преку 4 победи, 1 реми и 4 порази.

Овие две екипи кога ќе се сретнат, секогаш победник се јавува екипата на Илвес, барем така било во последните шест натпревари, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

2 @ 1.72 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*