ТИП НА ДЕНОТ: (30.06.2021,21:15) ТОРТУР ВОГАР – КАРИ

ЕФИКАСЕН НАТПРЕВАР И МНОГУ ГОЛОВИ

Исланд, Дивизија 2, 30.06.2021: Тортур Вогар – Кари ТИП 3+

Резултат: 4-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Тортур Вогар и Кари од рамките на исландската дивизија 2. Тортур Вогар досега прикажа солидни игри, па сосема заслужено се наоѓа на второто место на табелата и заостанува само еден бод зад лидерската позиција. Кари игра нешто послабо, а искрено важат и за најголеми фаворити за елиминација. Овде домаќините се големи фаворити, но сепак ние се одлучивме да типуваме на голови. Наш предлог за овој дуел е 3+, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.41.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*