Анализа и предлог типови: Последна проверка за Португалија!

Денешната понуда е исто така слаба, но сепак издвоивме дуел за анализа. Станува збор за пријателски натпревар помеѓу Португалија и Израел кој е закажан за вечер во 20:45 часот.

Португалија: Еден од главните фаворити за освојувањето на ЕП

Нема никаков сомнеж дека селекцијата на Португалија е еден од фаворитите за титула на Европското Првенство. Имено, оваа селекција во минатото првенство оставија голем впечаток бидејќи славеа против Франција во рамките на финалниот натпревар. Исто така можат да се пофалат и со одличен учинок на стартот на квалификациите за СП кое ќе се одржи следната година. После три изиграни кола, избраниците на Сантош се наоѓаат на првото место на табелата со ист број бодови како и Србија. 

Израел: Солидни партии на стартот на квалификациите за СП

Селекцијата на Израел во последните неколку години неуспешно се обидува да дојде до пласман на ЕП, односно на СП во фудбал. За жал, тоа не им успева, но сепак не смееме да ги занемариме партиите кои ги прикажува во последно време, а и мора да се признае дека започнаа одлично кога се во прашање квалификациите за СП во наредната година. Во последното коло Израел изигра фантастичен натпревар, а можеби и најдобриот натпревар во последно време каде што славеа на гостувањето кај Молдавија со високи 4-1. Пред тоа ремизираа против Шкотска и сега во убаво расположение го дочекуваат овој натпревар.

Наш предлог

Без сомнеж, Португалците се големи фаворити на овој натпревар, а ние очекуваме покрај доминација за нив и голови. Како прв предлог ви нудиме 1/1 со квота 1.90 во 1xBet, а исто така може да испробате и 3+ со квота 1.85 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*