По традиција очекуваме најмалку три гола на овој натпревар!

традиција

Денес од 17:30 во рамките на ½ финалето од швајцарскиот Куп се сретнуваат екипите на Арау и Луцерн.

Арау во последните пет натпревари запиша три победи, едно реми и еден пораз.

Луцерн има за нијанса подобар учинок во последните пет дуели бидејќи запиша четири победи и само едно реми.

Меѓусебните дуели на овие два ривали се навистина ефикасни, па веруваме дека таа традиција ќе ја продолжат и денес.

Наш предлог:

3+ @ 1.65 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*