Oчекуваме ефикасен натпревар за наплата на солидна квота!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на белгиската Жупиле лига се сретнуваат екипите на Ст. Трујден и Андерлехт.

Ст. Трујден е на 15-то место со вкупно 38 бода и учинок од 10 победи, 8 реми и 15 порази.

Андерлехт е на 4-то место и досега има освоено 55 бода преку 14 победи, 13 реми и 6 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што во последните четири меѓусебни натпревари изиграле секогаш со најмалку по три гола, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

3+ @ 1.85 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*