ТИП НА ДЕНОТ: (18.04.2021,16:15) АТЛЕТИКО МАДРИД – ЕИБАР

АТЛЕТИКО ЗА ДА ЈА ЗАЧУВА ПРВАТА ПОЗИЦИЈА

Шпанија, Ла Лига, 18.04.2021: Атлетико Мадрид – Еибар ТИП 1

Резултат: 5-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Атлетико Мадрид и Еибар од рамките на шпанската Ла Лига. Атлетико Мадрид имаше солидна предност на табелата, но направи многу неочекувани киксови и таа предност ја сведе на минимум, па сега имаат само еден бод предност во однос Реал Мадрид. Еибар според сите парамтери ќе патува во Сегунда, но да не заборавиме дека имаат се уште шанси за да обезбедат опстанок. Овде домаќините се фаворити и очекуваме победа за нив. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.50.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*