Дуплираме влог на дуелот во Србија!?

традиција

Денес од 16:00 во рамките на српската Супер лига се сретнуваат екипите на Металац и Јавор.

Металац е на 11-то место со вкупно 38 бода кои ги има освоено преку 9 победи, 11 реми и 9 порази.

Јавор е на 14-то место со вкупно 34 бода и учинок од 9 победи, 7 реми и 13 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што на последните шест меѓусебни дуели голови се постигнуваат на двете страни, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 2.00 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*