ТИП НА ДЕНОТ: (08.04.2021,21:00) АРСЕНАЛ – СЛАВИЈА ПРАГА

АРСЕНАЛ Е ПОИСКУСЕН ТИМ

Меѓународен, Лига Европа, 08.04.2021: Арсенал – Славија Прага ТИП 1

Резултат: 1-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Арсенал и Славија Прага од рамките на 1/4 финалето од Лига Европа. Арсенал некако потфрли во последниве неколку кола, па нема победа на трите претходни дуели. Славија Прага од друга страна, со самото учество во 1/4 финалето се максимално задоволни бидејќи овој пласман е над нивните очекувања и можност. Сепак Арсенал овде има повеќе искуство и веруваме дека ќе победат без поголеми проблеми на овој натпревар. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.56.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*