По традиција играат со најмалку три гола!

Денес од 19:00 во рамките на белгиската Жупиле лига се сретнуваат екипите на Бершут и Шарлерои.

Бершут е на 8-та позиција со вкупно 44 бода кои ги има освоено преку 13 победи, 5 реми и 13 порази.

Шарлерои има за нијанса полош учинок, односно досега имаат освоено 42 бода преку 11 победи, 9 реми и 11 порази.

Овие две екипи досега се сретнале вкупно три пати и на секој натпревар поединечно се постигнати по најмалку три гола, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

3+ @ 1.85 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*