ТИП НА ДЕНОТ: (07.04.2021,18:45) ЈУВЕНТУС – НАПОЛИ

ОТВОРЕН НАТПРЕВАР ВО ИТАЛИЈАНСКОТО ДЕРБИ

Италија, Серија А, 07.04.2021: Јувентус – Наполи ТИП ГГ

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Јувентус и Наполи од рамките на италијанската Серија. И двата клуба имаат математички шанси за титула, но реалноста е малку невозможна. Јувентус потфрли оваа сезона и најверојатно Интер ќе ја преземе титулата. И Наполи од друга страна нема некој импресивен учинок, па со пласман во ЛШ би биле комплетно задоволни. Како и да е, очекуваме двете екипи да бидат офанзивно расположени и да постигнат најмалку по еден гол. Наш предлог е ГГ, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.67.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*