Анализа и предлог типови: Еден од послабите домаќини го пречекува најдобриот гостин!

Денес имаме нешто послаба понуда за кладење, но сепак издоивме натпревар и го анализиравме накратко специјално само за вас. Станува збор за дуелот помеѓу Фуенлабрада и Мајорка кој ќе се изигра вечер во 21:00.

Фуенлабрада: Примарната цел е опстанок во лигата

Пред се, треба да се каже дека овој пат главните амбиции на Фуенлабрада се да обезбедат навремен опстанок во Сегунда, а делува дека тоа може да го направат сосема лесно и без голем притисок со оглед на тоа што се наоѓаат на средината на табелата. Во минатото коло славеа на одличен натпревар против второпласираниот Леганес, а тој натпревар заврши со резултат 0-2. Не треба да се заборави дека Фуенлабрада важат за едни од најслабите домаќините во Сегунда, бидејќи на 15 изиграни натпревари остварија само две победи, десет реми, но и три порази.

Мајорка: Најдобрите гости во Сегунда!

За жал фудбалерите на Мајорка минатата сезона го напуштија најквалитетниот ранг на шпанскиот фудбал така што на крајот на сезоната завршија на претпоследното место со четири бода помалку во однос на тимто кој опстана во Ла Лига. Секако, примарната цел овој пат е експресен повраток во елитата и како што сега стојат работите, делува дека оваа екипа е на вистински пат да го оствари тоа. Во минатото коло ремизираа на домашен терен против Овиедо  на натпревар без голови. Кога се во прашање гостувањата, Мајорка е најдобар гостин во Сегунда лига бидејќи на 14 натпревари надвор од својот терен остварија 9 победи, четири реми и само еден пораз.

Предлог

Кажавме веќе дека овој дуел ќе биде помеѓу еден од најслабите домаќините и убедливо најдобриот гостин во Сегунда, па поради тоа ве советуваме да изиграте 2 со квота 2.60 во 1xBet. Љубителите на голови може да испробаат со 3+ за што ќе си добијат квота 2.80 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*