Бундеслига 25-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Уште 10 кола до крајот на Бундеслигата. Предноста ја имаат Баварците, но не само поради бодовите, туку и поради искуството. Како и да е, ќе имаме интересна завршница, а ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло.

Аугсбург – Менхенгладбах – 0-2

Борусија е тотално надвор од формата и помалку стравуваме за нив кога за неколку дена ќе се сретнат повторно со Манчестер Сити. Борусија во последно време се распадна, а резултатите одат уште кон полошо. Менхенгладбах нема победено на последните седум натпревари, а во првенството запишаа четири порази и едно реми. Аугсбург игра променливо и знае да изненади на гости, но дома ќе ја „оплеска“.  Наш предлог за овој дуел е 0-2 гола со квота 1.87 во 1xBet.

Мајнц – Фрајбург – ГГ

Сметаме дека Мајнц пропушти голема шанса во претходните два натпревари. Играа против Агусбург на домашен терен и против Шалке во гости, но освоија само еден бод, а проблем беше ефикасноста. Мајнц нема постигнат гол на тие два натпревари, па јасно е дека не може да се надева на подобар учинок. Фрајбург е комплетно без грижи и се наоѓа во средината на табелата, но нема некои реални шанси да стигне до Европа. Овде решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Коефициентот за ГГ во Bet365 изнесува 1.77.

Унион Берлин – Келн – 1

Бундеслигата е исклучително добра за Берлинците. Ова им е втора сезона во елитата, а сигурно е дека ќе играат и следната сезона тука. Келн се бори за опстанок и не е во најдобра позиција бидејќи го има 14-то место, но од зоната за елиминација ги дели само еден натпревар. Коефициентот за 1 во 22Bet е 2.03.

Вердер – Баерн – 2&3+

Баерн го победува Вердер од Бремен без престан на дури 19 последователни натпревари во купот и во првенството. Во минатото коло Вердер освои бод во Келн, а пред тоа победи во Ајнтрахт, па може да се каже дека во добра форма го дочекуваат овој натпревар. Баерн исто така се снајде одлично во Дер Класикер дербито против Дортмунд со 4-2, а пред тоа Келн го испратија со пет гола во мрежата. Овде освен што очекуваме победа за Баерн, типуваме и најмалку три гола на натпреварот. Коефициентот за 2&3+ се плаќа со квота 1.61 во Betwinner.

Волфсбург – Шалке – 1&T12+

Веројатно најсигурниот фикс во ова коло не очекува на натпреварот во Волфсбург. Волфсбург го пречека отпишаниот Шалке, кој се уште не се предава, но нивниоте шанси за опстанок во Бундеслигата се минимални. Екипата со освојувањето на бодот во минатото коло против Мајнц стигна до двоцифрен број бодови, но тоа не е воопшто доволно. Волфсбург „брка“ пласман во ЛШ и нема да ја пропушти оваа прилика. Типуваме 1&T12+ со квота 1.63 во 1xBet.

Дортмунд – Херта – Т12+

Дортмунд со одлично расположение го дочекува овој натпревар. Не беше лесно против Севиља во реваншот во ЛШ, но сепак предноста која си ја донесоа од Андалузија си го направи своето. Неверојатниот Халанд е клуч за овој тим. Херта има други грижи. Нив им се заканува преселба во Цвајт, а имаат само три бода повеќе од претпоследнопласираниот тим на Мајнц. Овде Дортмунд очекуваме да постигне најмалку два гола, а коефициентот за Т12+ во Bet365 изнесува 1.45.

Леверкузен – Билефелд – 1

Наскоро ќе дознаеме дали победата во Менхенгладбах ќе значи прекрет за баер и дали Фармацевтите ќе заличат на истиот тим од почетокот на сезона кога го предводеа караванот на Бундеслигата и беа лидери на атабелата. Екипата од Леверкузен сега е на петтото место со само три бода зад Ајнтрахт, па тимот од Франкуфрт ќе биде нивна мета во идните кола. Арминија се бори заопстанок и секој бод е клучен за нив, но овде веруваме дека ќе изостанат бодовите. Наш предлог е 1 со квота 1.40 во 22Bet.

Лајпциг – Ајнтрахт – 3+

Дербито на колото се игра во Лајпциг каде што второпласираната екипа ја дочекува четвртопласираната, а као така завршат и двете екипи ќе ги гледаме во ЛШ. За Лајпциг не се сомневаме во такво сценарио, додека Ајнтрахт уште порано го тврдеше тоа. Во минатото коло домаќините славеа во Фрајбург и го врзаа шестиот последователен триумф во првенството. Ајнтрахт малку падна од форма, но сепак не е ништо страшно. Очекуваме ефикасен натпревар и типуваме 3+ со квота 1.57 во Betwinner.

Штутгарт – Хофенхајм – ГГ3+

Во последниот натпревар од ова коло, Штутгарт ќе го пречека Хофенхајм. Двете екипи се релативно спокојни и не би требало да имаат стресови до крајот на првенството. За домаќините тоа е поволна околност со оглед на тоа дека Швабите веќе се вратија во елитата и опстанокот е голем успех. Хофенхајм очекуваше повеќе од оваа сезона, но недостатоците со коронавирусот, повредите и другите фактори си го направија своето. Типуваме ГГ3+ со квота 1.67 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*