Анализа и предлог типови: Голеада во Бергамо!?

Овој викенд на програмата ги имаме натпреварите од 27-то коло на италијанската Серија А, а за вас овој пат го спремивме дуелот помеѓу Аталанта и Специја.

Аталанта: Примарната цел е пласман во ЛШ

Години наназад фудбалерите на Аталанта прикажуваат прилично добри партии што помеѓу другото два пати по ред им донесе пласман во ЛШ. Избраниците на Гасперини минатата сезона покажаа дека во европската елита не се случајно бидејќи стигнаа до нокаут фазата, но за жал беа запрени во ¼ финалето од ПСЖ. Како и да е, Аталанта и оваа сезона успеа да стигне до пласман во нокаут фазата на ЛШ во една исклучително тешка група. Кога е во прашање Серија А, во овој момент Аталанта се наоѓа на петтото место на табелата со само бод помалку во однос на четвртопласираниот тим на Рома, а во минатото коло после долго време доживеаа пораз од лидерот Интер со минимални 1-0.

Специја: Дебитантот во лигата игра над очекувањата

Специја во минатата сезона стигна до својот прв пласман во италијанската Серија А и тоа после баражот и финалниот дуел со Фросиноне кој беше голем фаворит во тој двомеч. Како и да е, овој тим на тој начин напиша историја и сега како што стојат работите најверојатно нема да разочараат. Имено, Специја е на 15-то место на табелата со шест бода повеќе во однос на тимот кој на крајот на првенството ќе испадне во понизок ранг. Во последно време имаат многу проблеми, а тоа го докажуваат резултатите од последните пет натпревари каде што запишаа една победа, две реми и два порази. Во минатоот коло изиграа солидно против Беневенто, но немаа среќа да слават, бидејќи тој дуел заврши 1-1.

Наш предлог:

Секако дека победата на Аталанта е извесна, но покрај тоа ние очекуваме ефикасен натпревар и многу голови. Како прв предлог ви нудиме ГГ со квота 2.04 во 1xBet, a исто така може да испробате и 4+ со квота 2.43 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*