Традицијата е на страна на домаќините!

традиција

Вечер, 45 минути после полноќ во рамките на паргвајската Апература се сретнуваат екипите на Либертад и Ривер Плејт.

Либертад се наоѓа на 3-то место со вкупно 9 бода кои ги има освоено преку 3 победи, 0 реми и 1 пораз.

Ривер Плејт е на 8-та позиција и досега има освоено 5 бода, а нивниот учинок е 1 победа, 2 реми и 1 пораз.

Овие две екипи кога ќе се сретнат, секогаш е победник екипата на Либертад, барем тоа било случај на последните шест меѓусебни дуели, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

1 @ 1.65 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*