ТИП НА ДЕНОТ: (01.03.2021,20:00) БЕНФИКА – РИО АВЕ

БЕНФИКА ЗА КРАЈ НА ЛОШАТА СЕРИЈА

Португалија, Примера лига, 01.03.2021: Бенфика – Рио Аве ТИП 1

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Бенфика и Рио Аве од рамките на португалската Примера лига. Бенфика се наоѓа на четвртото место на табелата и се уште има минимални шанси за ЛШ, бидејќи заостанува доста зад своите конкуренти. Рио Аве е на средината на табелата и нив освен опстанок, ништо друго не ги интересира. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.48.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*