Традицијата најавува ефикасен натпревар во белгиската прва лига!

Денес од 20:45 во рамките на белгиската Жупиле лига се сретнуваат екипите на Ст. Трујден и Еупен.

Ст. Трујден се наоѓа на 14-та позиција со вкупно 31 бод и учинок од 8 победи, 7 реми и 13 порази.

Еупен е на 14-то место и досега има освоено вкупно 7 победи, 12 реми и 9 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што во последните четири натпревари во најмала рака успеваат двата тима да постигнат гол, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.75 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*