ТИП НА ДЕНОТ: (28.02.2021,15:00) ТОТЕНХЕМ – БАРНЛИ

ТОТЕНХЕМ ЗА ИЗЛЕЗ ОД КРИЗАТА

Англија, Премиер лига, 28.02.2021: Тотенхем – Барнли ТИП 1

Резултат: 4-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Тотенхем и Барнли од рамките на англиската Премиер лига. Тотенхем е дефинитивно во криза и ако не промени нешто, тешко дека ќе успее следната сезона да излезе во Европа. Барнли од друга страна е на долните позиции, па може да кажеме и дека е идална прилика за домаќините да земат три бода. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.61.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*