ГГ за наплата на квота 2.40!

Денес од 18:30 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Пирамидис и Ел Гунах.

Пирамидис се наоѓа на 7-та позиција со вкупно 18 бода кои ги има освоено преку 4 победи, 6 реми и 2 порази.

Ел Гунах е на 6-то место со 19 бода и учинок од 5 победи, 4 реми и 4 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што меѓусебните дуели им се навистина ефикасни, односно во најмала рака двете екипи успеваат да постигнат по еден гол, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 2.40 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*