Ако и денес биде ГГ го дуплираме влогот!

традиција

Денес од 20:00 во рамките на англиската Лига 1 се сретнуваат екипите на Сандерлен и Флитвуд.

Сандерленд се наоѓа на 6-то место со вкупно 47 бода кои ги има освоено преку 12 победи, 11 реми и 5 порази.

Флитвуд е на 16-то место со вкупно 36 бода и учинок од 9 победи, 9 реми и 11 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што досега се имаат сретнато вкупно шест пати, а на секој натпревар постигнуваат гол и двете екипи, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 2.15 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*