ТИП НА ДЕНОТ: (23.02.2021,19:00) ЛИДС – САУТЕМПТОН

ПО ЕДЕН ГОЛ НА ДВЕТЕ СТРАНИ

Англија, Премиер Лига, 23.02.2021: Лидс – Саутемптон ТИП ГГ

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лидс и Саутемптон од рамките на англиската Премиер лига. Овде имаме дуел на две екипи кои не се баш во најдобра форма, но многу често знаат да изненадат. Лидс игра фантастичен фудбал генерално, а Саутемптон потфрли во последните неколку кола, но сепак направи изненадување против Челзи и успеа да им земе бод што и не е мала работа. Овде очекуваме најмалку по еден гол на двете страни бидејќи конечниот исход е малку тешко да се погоди. Наш предлог е ГГ, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.55.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*