Анализа и предлог типови: Старата Дама без право на кикс!

Последниот натпревар од 23-то коло на италијанската Серија А се игра во Торино каде што Јувентус ќе го дочека тимот на Кротоне. Овој дуел е закажан за вечер во 20:45.

Јувентус: Победата е задолжителна!

Фудбалерите на Јувентус во последно време имаат многу проблеми и доколку продолжат вака, сигурно нема да успеат да ја одбранат титучата во Серија А иако до крајот на првенството е се можно. Имено, избраниците на Пирло се наоѓаат во моментов на шестото место на табелата и 11 бода помалку во однос на првопласираниот Интер, но Миланезите имаат два натпревари повеќе. Ситуацијата воопшто не е добра и кога е во прашање ЛШ каде што што Старата Дама доживеа неочекуван пораз во првиот натпревар од 1/8 финалето кај Порто каде што беше 2-1. На домашен терен, досега изиграа 10 натпревар на кој остварија седум победи, две реми и само еден пораз од Фиорентина со убедливи 0-3.

Кротоне: Тешка ситуација за Кротоне

Како што сега стојат работите, делува дека Кротоне експресно ќе се врати во Серија Б после  тоа што минатата сезона изборија пласман во најквалитениот ранг на италијанскиот фудбал. Имено, оваа екипа моментално е на последното место со 12 бода што е навистина премалку за опстанок во елитата. Во минатото коло доживеаа четврт последователен пораз и тоа на домашен терен против Сасуоло. Последната победа ја остварија пред повеќе од еден месец кога го декласираа тимот на Беневенто. На гостувањата, досега Кротоне изигра 11 натпревари и немаат ниту една победа, односно имаат две реми и девет порази.

Наш предлог

Без никаков сомнеж, фудбалерите на Јувентус се големи фаворити на овој дуел и сигурно е дека прва минута ќе притиснат, па поради тоа ве советуваме да испробате со 1/1 за што ќе си добиете квота 1.55 во 1xBet. Љубителите на голови може да испробаат со Т13+, а во истата обложувалница ќе добијат квота 1.68.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*