Анализа и предлог типови: Ќе „врие“ во Бергамо!

Денес имаме феноменална понуда за кладење и навистина не очекуваат премногу интересни натпревари, а еден од нив ќе биде и дуелот во Бергамо каде што силата ќе ја мерат Аталанта и Лацио. Овој натпревар е закажан за денес во 17:45.

Аталанта: Која е целта на екипата од Бергамо?

Фудбалерите на Аталанта и оваа сезона прикажуваа прилично добри партии, а тоа пред се најдобро ни го потврдува податокот дека избраниците на Гасперини повторно стигнаа до пласман во нокаут фазата од ЛШ и тоа покрај Ливерпул, Ајакс и Митиланд. Рака на срце, Аталатана немаше среќа во жребот па за противник во 1/8 финалето го доби Реал Мадрид. Што се однесува до Серија А, моментално тимот од Бергамо се наоѓа на 5-то место на табелата со ист број бодови како и четвртопласираниот Јувентус, а мроа да напомнеме дека Аталанта изигра фантастично против Милан во последното коло и славеше со високи 0-3. Што се однесува до домашниот терен,  Аталанта досега изигра 9 натпревари во Бергамо и славеше пет пати, два пати ремизираше, но и два пати беа поразени.

Лацио: Фантастични партии во последно време!

Противник на Аталанта во рамките на ¼ финалето од италијанскиот Куп ќе биде Лацио кој игра феноменално во последно време. Имено, избраниците на Инзаги после и не толку добриот почеток се наоѓаат на седмото место на табелата со само два бода помалку во однос на четвртопласираниот Јувентус, а всушност тоа е и примарната цел на Римјаните бидејќи тоа е последната позиција која на крајот на сезоната носи пласман во ЛШ. На последните четири натпревари во Серија А, екипата од Олимпико оствари исто толку и победи што значи може да кажеме дека се во солидна форма. На гости овој тим изигра вкупно 9 натпревари на кој славеше пет пати, два пати ремизираа и доживеаа два порази.

Наш предлог

Ова ќе биде дуел на два тимови кои играат фантастично во последно време и сигурно е дека и Аталанта и Лацио ќе дадат се од себе за да стигнат до пласман во самата завршница од италијанскиот Куп, па без сомнеж и двете екипи ќе одат на победа во овој дуел. Како прв предлог ви нудиме 3+ со квота 1.51 во 1xBet, додека похрабрите може да испробаат и 4+ со квота 2.20 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*