Тикет на денот е-Спорт (28.01.2021)

И денеска имаме тикет од е-Спортот, во кој повторно ќе се пронајдат два меча од CS:GO, а посебно интересен се очекува да биде првиот дуел.

Sprout – Forze – 1 @ 1.66 во 22Bet

Sprout на последните три меча запиша само еден триумф, и тоа против Kingzzz пред 10 дена со 2-0, по што следеше пораз од Movistar Riders со 1-2 и уште еден пораз од Gambit Esports со 0-2.

Forze славеше на два од последните три меча. Тие беа поуспешни од Anonymo со 2-0 и HellRaisers со 2-0, додека загубија од Team Spirit so 1-2.

Овие екипи одиграа 14 меѓусебни дуели, при што Forze води со 10-4, но Sprout ги доби последните два меча, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во 22Bet.

BIG – Evil Geniuses – 1 @ 1.66 во Bet365

BIG победи на два од последните три дуели годинава, меѓу кои беа триумфите против HellRaisers и Rhein Neckar со по 2-0, додека единствен пораз им беше против Sprout со 1-2.

И Evil Geniuses играше добро, па запиша две победи и еден пораз. Тие славеа против FunPlus Phoenix со 2-0 и FURIA со 2-1, додека беа неуспешни против Liquid (0-2).

Ова ќе биде нивна прва меѓусебна пресметка, а ние предлагаме 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.75

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*