Ла Лига 10-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Овој викенд на програмата е 10-то коло на шпанската Ла Лига кое со себе ни носи многу интересни натпревари.

Осасуна – Хуеска – 1

Првиот натпревар од 9-то коло на Ла Лига се игра во Памплона каде што фудбалерите на Осасуна ќе ја дочекаат Хуеска. Впечатокот е дека Осасуна оваа година игра нешто послабо отколку минатата сезона кога завршија на средината на табелата. Во гости овој пат им доаѓа Хуеска, тимот кој е главен фаворит за елиминација на крајот на сезоната. Осасуна важи за тим кој игра одлично на домашен терен, па затоа ви предлагаме 1 со квота 2.32 во 1xBet.

Леванте – Елче – 3+

Првиот натпревар од саботната програма се игра во Валенсија каде што фудбалерите на Леванте го пречекуваат тимот на Елче. Во минатото коло Леванте ремизираше против Алавес, а интересно е тоа што тоа беше трето врзано реми со резултат 1-1. Елче не треба да се заборави дека овој тим минатата сезона преку бараж стигна до пласман во најквалитетниот ранг шпанскиот фудбал, а после 9 изиграни кола се наоѓаат на 11-то место. Овде предлагаме 3+ со квота 1.85 во Bet365.

Виљареал – Реал Мадрид – 2

Еден од поинтересните дуели во рамките на ова коло се игра на Ел Мадригал. Виљареал прикажува фантастични партии на стартот на шампионатот, а секако најдобар показател за тоа е и второто место на табелата со два бода помалку во однос на првопласираниот Реал Сосиедад. Во минатото коло изиграа одличен натпревар и славеа на гостувањето кај Хетафе. Реал Мадрид требаше да прикаже повеќе кога е во прашање оваа сезона, но тоа е што е. Веруваме дека гостите се поблиску до победа и предлагаме 2 со квота 2.42 во 22Bet.

Севиља – Селта – 1

Севиља имаше навистина фантастична сезона, бидејќи стигнаа до пласман во ЛШ со оглед на тоа што го презедоа четвртото место. Андалужаните влегоа нешто послабо во овој натпревар, но има доста време да се надомести сето тоа. Селта има големи проблеми и делува дека оваа сезона ќе се борат грчевито за опстанок. Предлагаме 1 со квота 1.66 во William Hill.

Атлетико Мадрид – Барселона – ГГ

Дерби натпревар ќе се игра на Ванда Метрополитано каде што силата ќе ја мерат Атлетико Мадрид и Барселона. Јорганџиите играат добро оваа сезона и моменталн осе на третото место на табелата со три бода помалку во однос на првопласираниот Сосиедад. Барса е најголемото разочарување на оваа сезона. Тие после 9 изиграни кола се наоѓаат на осмото место со само 11 освоени бода. Предлагаме ГГ со квота 1.70 во 1xBet.

Еибар – Хетафе – 3+

Фудбалерите на Еибар во воведниот дел од шампионатот прикажуваат променливи партии што помеѓу другото ги чини некаков полош пласман отколку што се навикнавме. Нема никакви дилеми дека Еибар сака само навремен опстанок во лигата, но големо е прашањето дали ќе стигне до тоа бидејќи конкуренцијата е огромна. После одличниот старт за Хетафе, впечатокот е дека оваа екипа попушти и прикажува полоши резултати во последно време. Како и да е, 3+ е типот што го предлагаме со квота 2.70 во Bet365.

Кадиз – Сосиедад – 2

Кадиз над сите очекувања се наоѓа на одличното шесто место на табелата кое на крајот на шампионатот носи пласман во Лига Европа, а што да се каже за Сосиедад кој после девет изиграни кола се наоѓа на првото место на табелата со два бода повеќе во однос на второпласираниот Виљареал. Кога е во прашање овој дуел, сепак поголема предност даваме на Сосиедад и топло ви препорачуваме да изиграте 2 со квота 1.91 во 22Bet.

Гранада – Ваљадолид – 1

Минатата сезона Гранада играше фантастичен фудбал и на крајот стигна наградата во вид на пласман во Лига Европа што секако е историски успех за овој тим. Се гледа сега дека апетитите на овој тим порасанаа, па така Гранада се бори за нешто повеќе. Ваљадолид беше во една црна серија и победата во последното коло стигна во вистинско време. Очекуваме 1 со квота 2.20 во William Hill.

Алавес – Валенсија – 2

Алавес очајно започна во овој шампионатот, но како што изминува времето така и оваа екипа прикажува се подобри партии. Во минатото коло овој тим ремизираше на гостувањето кај Леванте, додека пред тоа направија вистински подвиг бидејќи на домашен терен ремизираа со Барса. Валенсија го изигра најдобриот натпревар во последниов период во претходното коло бидејќи успеа да го декласира Реал Мадрид со високи 4-1. Овде очекуваме дека еуфоријата на гостите ќе им помогне да го победат и Алавас. Предлагаме 2 со квота 2.70 во 1xBet.

Атлетик Билбао – Бетис – 3+

Последниот натпревар од 10-то коло на Ла Лига се игра во Баскија каде што Билбао ќе го дочека Бетис. Баскијците оваа сезона имаат многу проблеми и досега успеаа да соберат само девет бода што е навистина премалку за амбициите кои ги има овој тим. Бетис имаше одличен почеток на сезоната и во еден момент беа и на првото место на табелата, но сега како што изминува времето играат се послабо и послабо. Овде предлагаме 3+ со квота 2.22 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*